Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Парламентарни комисии
КОМИСИЯ ПО БЮДЖЕТ И ФИНАНСИ
КОМИСИЯ ПО БЮДЖЕТ И ФИНАНСИ
05/04/2011
    П Р О Т О К О Л

    № 9
    П Р О Т О К О Л

    № 9


    На 5 април 2011 г., /вторник/ от 14.00 часа в зала «Изток», пл. «Народно събрание» № 2, се проведе извънредно заседание на Комисията по бюджет и финанси.

    Заседанието бе открито в 14.10 часа и ръководено от госпожа Менда Стоянова – председател на Комисията.

    Списъкът на присъствалите народни представители и гости се прилага към протокола.

    * * *

    / Начало 14.10 часа /

    ПРЕДС. МЕНДА СТОЯНОВА: Уважаеми колеги, добре дошли на извънредно заседание на Комисията по бюджет и финанси. Имаме необходимия кворум и предлагам да започнем. Днешното заседанието на Комисията по бюджет и финанси. предлагам да премине при следния дневния ред.

    Д Н Е В Е Н Р Е Д:

    1.Законопроект за ратифициране на Допълнителния протокол към Договора между правителството на Република България и правителството на Кралство Мароко за взаимно насърчаване и защита на инвестициите, № 102-02-8, внесен от Министерски съвет на 25.03.2011 г.
    2. Законопроект за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица, № 154-01-34, внесен от Десислава Танева и група народни представители на 22.03.2011 г. – второ четене.
    3. Законопроект за предоставяне на помощ за оздравяване на “Холдинг Български държавни железници” ЕАД, № 102-01-10, внесен от Министерски съвет на 11.02.2011 г. – второ четене.
    4. Законопроект за изменение и допълнение на Закона за бюджета на Държавно обществено осигуряване за 2011 г., № 154-01-33, внесен от Светлана Найденова и група народни представители на 21.03.2011 г. – второ четене.
    Имате ли предложения за допълнение или изменение в така предложения ви дневен ред? Няма.
    Който е съгласен, моля да гласува.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Дневният ред е приет.
    Преминаваме към точка първа - Законопроект за ратифициране на Допълнителния протокол към Договора между правителството на Република България и правителството на Кралство Мароко за взаимно насърчаване и защита на инвестициите, № 102-02-8, внесен от Министерски свет на 25.03.2011 г.
    При нас са: г-жа Аделина Кьосева – началник отдел “Азия, Африка, Америка и Австралия” в Дирекция “Външноикономическа политика”, която ще ни представи законопроекта.
    Заповядайте.
    АДЕЛИНА КЬОСЕВА: Добър ден уважаеми дами и господа народни представители, представения на вашето внимание за ратификация допълнителен протокол към договора за взаимно насърчаване и защита на инвестициите между Република България и Кралство Мароко, бе подписан в Рабат на 28 септември миналата година. Цялостният процес на договаряне и подписване на този допълнителен протокол стартира на база на решението на Министерски съвет от 2005 г. № 710, с което се одобрява позицията на българската страна за водене на преговори, за изменения, допълнения, прекратяване или денонсиране на подобни договори. Допълнителният протокол, който се разглежда днес внася промени в основния договор, съобразени с изискванията на Европейския съюз и с предложените от Европейската комисия клаузи. Целта е да бъде осигурено прилагането на мерките, които Европейския съюз е приел или може да приеме съответно по отношение дейността на инвеститори на територията на Съюза. Две са основните изменящи разпоредби включени в допълнителния протокол, които изменят членове 3 и 6 от основния договор. С първият член на допълнителния протокол, съответно се изменя чл.З от основния договор, касаещ третирането на инвестициите като се установява принцип на не дискриминационно третиране. И по-конкретно се изменя ал.3 от този член 3, която регламентира изключенията от режима на не дискриминационно третиране. Конкретизира ги по-точно и ги дефинира по-точно съответно. С чл.2 от допълнителния протокол се изменя чл.6 от основния договор, с който се гарантира свободния превод на суми, но без да се накърняват задълженията на страните произтичащи от тяхно членство или участие в митнически, икономически съюзи, регионални или континентални такива.
    Това изменение е основно и се налага предвид разпоредбите на отдени параграфи на членове 64, 66 и 75 от договора за функциониране на Европейския съюз, съгласно които Съветът може в определени хипотези по строго определен ред да наложи ограничения по отношение движението на капитали към и от трети страни. И в случая с този член 2 от допълнителния протокол се създава именно такава възможност, за ограничаване движението на капитали при необходимост от и към Мароко. Влизането в сила на допълнителния протокол е необходимо условие за привеждането на основния договор между Мароко и България за взаимно насърчаване и защита на инвестициите в съответствие с изискванията на европейското законодателство и съответно ратификацията е необходима предвид факта, че и основния договор е ратифициран през 1998 г.
    Благодаря ви.
    ПРЕДС. МЕНДА СТОЯНОВА: Благодаря ви. Имате думата за въпроси. Няма.
    Подлагам на гласуване - Законопроекта за ратифициране на Допълнителния протокол към Договора между правителството на Република България и правителството на Кралство Мароко за взаимно насърчаване и защита на инвестициите, № 102-02-8, внесен от Министерски свет на 25.03.2011 г.
    Който е за, моля да гласува.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    Преминаваме към точка втора от дневния ред - Законопроект за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица, № 154-01-34, внесен от Десислава Танева и група народни представители на 22.03.2011 г. – второ четене.
    Докладът на Комисията го имате. Получихте го и по имейлите.
    Доклад относно законопроект за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица, № 154-01-34, внесен от н.п. Десислава Танева и група народни представители на 22.03.2011 г., приет на първо гласуване на 30.03.2011 г. - Проект второ гласуване
    Закона за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица
    Работната група подкрепя текста на вносителя за наименованието на закона.
    Гласували 14 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Двама.
    Заглавието е прието.
    Предложение на н.п. Валентин Николов за създаване на нов § 1.
    Да чета ли текста на § 1? Не.
    Работната група подкрепя по принцип предложението и предлага да се създаде нов § 1 със следната редакция.
    В чл. 13 ал. 5 накрая се добавя “както и за физически лица, регистрирани като тютюнопроизводители и земеделски производители, които определят облагаемия доход по чл. 26.”
    Имате думата за изказвания. Въпроси имате ли? Няма.
    Подлагам текста на гласуване.
    Който е за § 1, в редакцията на работната група, моля да гласува.
    Гласували 12 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Четирима.
    Текстът е приет.
    § 1. Работната група подкрепя текста на вносителя за § 1, който става § 2.
    Изказвания? Няма.
    Който е за § 1, който става § 2, моля да гласува.
    Гласували 12 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Четирима.
    Текстът е приет.
    § 1а. Работната група подкрепя предложението и предлага да се създаде § 1а, който става § 3 със следната редакция:
    § 3. В чл. 20 думите “§ 9 от преходните и заключителните разпоредби на” се заменят с “ чл. 9а от ”.
    Въпроси има ли? Използваме случая да поправим една грешка в Кодекса за социалното осигуряване. Текстът на бившия § 9 от преходните и заключителни разпоредби всъщност е включен в самия Кодекс в чл. 9а, без това да е променено в чл. 20 от Закона за доходите на физическите лица. Това е една техническа корекция, който използваме случая да я изчистим и следващия параграф е по същата причина.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Текстът се приема единодушно.
    § 2. Работната група подкрепя текста на вносителя за § 2, който става § 4.
    Който е за § 2, който става § 4, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    Предложение на Валентин Николов за създаване на § 2а.
    Работната група подкрепя предложението и предлага да се създаде § 2а, който става § 5 със следната редакция.
    § 5. В чл. 28 ал. 2, т. 3 думите “ § 9 от преходните и заключителните разпоредби на ” се заменят с “чл.9а от”. Това е същото, което ви обясних.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Текстът е приет единодушно.
    § 3. Предложение на н.п. Михаил Миков.
    Работната група не подкрепя предложението. Работната група подкрепя текста на вносителя за § 3, който става § 6.
    Изказвания има ли? Няма.
    Вносителят е поканен, но го няма.
    Подлагам на гласуване предложението на н.п. Михаил Миков, което работната група не подкрепя.
    Който е за това предложение, моля да гласува.
    Гласували 4 “за”.
    Против? Против 11. Въздържали се? Един.
    Текстът не се приема.
    Подлагам на гласуване текста на вносителя за § 3, който става § 6.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 12 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Четири.
    Текстът е приет.
    § 4. Предложение на н.п. Валентин Николов. Работната група подкрепя предложението.
    Предложение на н.п. Михаил Миков. Работната група не подкрепя предложението. То е същото като предишното.
    Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя за § 4, който става § 7 и предлага следната редакция.
    Създава се чл. 29а. Облагане на доходите от стопанска дейност на физически лица, регистрирани като тютюнопроизводители и земеделски производители”.
    Да прочета ли целия чл. 29а. Да не го чета.
    Имате думата за изказвания по чл. 29а, както и по предложенията на н.п. Николов и Миков.
    Това е сърцевината на законопроекта. Идеята, говорихме още на първо четене, е всички регистрирани земеделски производители, регистрирани и по Закона за данъка върху добавената стойност, както и тютюнопроизводителите да определят данъчната си основа по реда на едноличните търговци, т.е. приходи минус разходи, съгласно Закона за счетоводството. Същият режим имат възможност да изберат останалите земеделски производители и тютюнопроизводители регистрирани по закона, които не са регистрирани по ДДС. При тях има опция да изберат дали да се облагат на доходи минус разходи и на нормативно признати разходи.
    Другото което е, че те могат да изберат да упражнят правото си на избор чрез подаване на декларация по образец и един път избрали този начин, не могат да го променят в следващите пет последователни данъчни години. Интересна е ал. 6, която казва, че тези лица, които са избрали да се облагат на приходи минус разходи определят облагаемия си доход по реда на чл. 26, като прилагат закона за счетоводството и се приравняват на еднолични търговци. Това е облекчение, защото в самия Закон за счетоводството има изключително облекчен режим на водене на отчетността на еднолични търговци до 50 000 лв. оборот. На еднолични търговци до 100000 оборот и вече над 100000 лв. режима си е нормален, както на всички останали. Тоест ние даваме възможност съвсем облекчено с книги, тези които са под 50 000 лв., с едни книги да си определят приходите и разходите, съответно облагаемия доход. Това е всъщност промяна, която за мен е важно да се знае.
    Ако имате някакви въпроси ? Няма.
    Подлагам на гласуване предложението на н.п. Михаил Миков, което Работната група не подкрепя.
    Който е за това предложение, моля да гласува.
    Гласували 4 “за”.
    Против? Против 12. Въздържали се? Един.
    Не се приема.
    Подлагам на гласуване окончателната редакцията на § 4, който става § 7.
    Който е за тази окончателна редакция, моля да гласува.
    Гласували 12 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Четири.
    Прима се.
    § 5, § 6, които Работната група подкрепя и които стават съответно § 8 и § 9.
    Въпроси и изказвания? Няма.
    Моля, който е за § 5 и § 6, които стават § 8 и § 9, моля да гласува.
    Гласували 13 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Четири.
    Прима се.
    § 7. Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя за § 7, който става § 10 и предлага следната редакция на този § 10.
    Да го чета ли? Не. То е редакционно. Същото е, но е изчистен текста от Правната комисия при редакцията.
    Въпроси и изказвания? Няма.
    Който е за § 7, който става § 10, моля да гласува.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се с пълно единодушие.
    § 8 и § 9, които работната група подкрепя и съответно стават параграфи 11 и 12.
    Изказвания? Няма.
    Който е за параграфи 8 и 9, които стават параграфи 11 и 12 в редакцията по вносител, моля да гласува.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се с пълно единодушие.
    Работната група предлага да се създаде нов § 13, а именно § 13. В чл.64, ал.1 след думите “данъчните декларации” се добавя “и декларациите по чл. 29а, ал. 4”.
    В чл. 64 ал.1 се казва, че данъчните декларации са образци утвърдени от министъра на финансите, тъй като тук имаме и декларация, която не е данъчна, с която ще се осъществи избора. Затова предлагаме да се махне “данъчни” в чл. 64, за да може да влезе в образеца на всички видове декларации. Подобен подход имаме в ЗКПО, където също има подобни декларации.
    Въпроси? Няма.
    Който е за текста на новия § 13, моля да гласува.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се с пълно единодушие.
    § 10. Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя за § 10, който става § 14 и предлага следната редакция.
    § 14 § 1 от допълнителните разпоредби се създава т. 56. Това е определение на доход от стопанска дейност на физически лица, където всъщност включваме и текста на чл. 29а, който току що приехме.
    Промяната е редакционна.
    Който е за текста на § 14, моля да гласува в окончателната му редакция.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се единодушно.
    Преходни и заключителни разпоредби
    Работната група подкрепя текста на вносителя за наименованието на подразделението.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се единодушно.
    § 11. Предложение на н.п. Десислава Танева, Вяра Петрова и Георги Плачков.
    Работната група подкрепя по принцип предложението, което е отразено в § 17, тоест по надолу. Тук сега ще гласуваме Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя за § 11, който става § 15 със следната редакция. Тук си гласуваме § 11 по вносител, който има редакционни поправки, отразяващи всъщност предходните поправки.
    Имате ли въпроси? Няма.
    Който е за текста на § 15, моля да гласува.
    Гласували 17 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Прима се с единодушно.
    Предложение на н.п. Валентин Николов за създаване на § 11а.
    Работната група подкрепя предложението и предлага да се създаде § 11а, който става § 16, а именно: “Декларацията по чл. 29, ал. 4, с която се упражнява правото на избор от лицата по чл. 29а, ал. 3 за 2011 г. се подава в срок до 31 май 2011 г.”
    Това е за доходите от 2011 г., тъй като декларацията не може да се подаде до 31 декември на предходната година. Специално за 2011 г. казваме, че тази декларация, който иска да я избере, да формира доходите си на приходи и разходи трябва да го направи до 31 май 2011 г. Текстът е важен и трябва да го кажем на хората.
    Който е за този текст на § 16 в редакцията на работната група, моля да гласува.
    Гласували 14 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Трима.
    Текстът е приет.
    Работната група предлага да се създаде § 17. Това е във връзка с предложението на Десислава Танева. Няма да го чета. Той има две алинеи. Предвижда възможност до края на м. април тези, които желаят да се облагат на приходи и разходи, да могат да се възползват и за облагаемия им доход през 2010 г.
    Въпроси ? Няма.
    Който е за текста, моля да гласува.
    Гласували 15 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Двама.
    Текстът е приет.
    § 12. Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя за § 12, който става § 18 със следната редакция.
    В Закона за корпоративното изчистваме реда, който приехме по чл. 29а.
    Въпроси по този текст? Няма.
    Който е за текста, моля да гласува.
    Гласували 15 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Двама.
    Текстът е приет.
    § 13, § 14, § 15. Работната група подкрепя текста на вносителя за § 13, § 14 и § 15, които стават съответно 19, 20 и 21.
    Изказвания? Няма.
    Който е за параграфи 19, 20 и 21, моля да гласува.
    Гласували 15 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Двама.
    Текстът е приет.
    § 16. Предложение на н.п. Валентин Николов.
    Работната група подкрепя предложението. Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя за § 16, който става § 22 и предлага следната редакция на § 22.
    Законът влиза в сила от 1 януари 2011 г. с изключение на § 8, който влиза в сила от началото на месеца, следващ месеца на обнародване на закона за авансовите вноски.
    Това е § 5 по вносител, който в чл. 46 ал. 2, освен едноличните търговци, които правят авансови вноски се добавя “и физическите лица в случаите по 29а.”
    Другите текстове влизат в сила от 1 януари, ако искаме да имат смисъл.
    Който е за текста на последния параграф, моля да гласува.
    Гласували 15 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Двама.
    Текстът е приет.
    С това приехме законопроекта на второ четене.
    Благодаря ви.
    Преминаваме към следващата точка трета.
    Законопроект за предоставяне на помощ за оздравяване на “Холдинг Български държавни железници” ЕАД, № 102-01-10, внесен от Министерски съвет на 11.02.2011 г. – второ четене.
    При нас е министъра на транспорта Александър Цветков. Той лично се грижи за този законопроект, за което много му благодаря.
    Доклад относно второ гласуване на законопроекта за предоставяне на помощ за оздравяване на Холдинг „Български държавни железници” ЕАД № 102-01-10, внесен от Министерски съвет на 11.02.2011 г. Приет на първо гласуване на 17 март. Проект - второ четене.
    Закон за предоставяне на помощ за оздравяване на “Холдинг Български държавни железници” – ЕАД
    Предложение на н.п. Любен Корнезов. Наименованието на закона да отпадне.
    Работната група не подкрепя предложението.
    Работната група подкрепя предложението на вносителя за наименованието на закона.
    Подлагам на гласуване предложението на Любен Корнезов.
    Който е за предложението на Любен Корнезов, моля да гласува.
    Гласували трима “за”.
    Против? Против 13. Въздържали се? Няма.
    Предложението не е прието.
    § 1 и § 2 по вносител. И заключителни разпоредби като наименование на подразделението.
    Подлагам на гласуване § 1 и § 2 и заключителните разпоредби като наименование по вносител.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 13 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Трима.
    Приема се.
    § 1 от заключителните разпоредби.
    Предложение на н.п. Любен Корнезов § 1 да отпадне.
    Работната група не подкрепя предложението.
    Предложение на н.п. Костадин Язов и Иван Иванов.
    Работната група подкрепя предложението и предлага работната група, не подкрепя предложението на вносителя за § 1 и предлага следната редакция.
    “При предоставянето на заема по чл.1 не се прилагат разпоредбите на Закона за обществените поръчки.”
    Имате думата за въпроси и изказвания.
    Само да припомня. Бившият § 1 на вносителя, всъщност правеше промяна в Закона за обществените поръчки като чл. 4 т. 8, като даваше възможност предоставените от Българската банка за развитие заеми одобрени от Европейската комисия, не само за БДЖ, а въобще да бъдат без обществена поръчка. Работната група счита, че това е много широко. И ние трябва да си решим проблема конкретно на нашия случай и на нашия закон. Така че няма да пипаме Закона за обществените поръчки. Тук казваме, че специално за този заем, който е одобрен от Европейската комисия като държавна помощ в този заем, за този размер не се прилага Закона за обществените поръчки.
    Министър Цветков няма нищо против. Съгласували сме го с тях.
    Започваме с предложението на н.п. Любен Корнезов, § 1 да отпадне.
    Който е за предложението на Любен Корнезов § 1 да отпадне, моля да гласува.
    На практика не отпада, а го преобразуваме. Не е ли същото?
    Който е за предложението на Любен Корнезов, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се.
    Подкрепяме предложението на н.п. Костадин Язов и гласуваме предложението на Работната група за окончателната редакция на § 1.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 13 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Трима.
    Приема се.
    § 2. Работната група подкрепя предложението на вносителя за § 2.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    С това приехме закона на второ четене.
    Благодаря.
    Преминаваме към точка четвърта - Законопроект за изменение и допълнение на Закона за бюджета на Държавно обществено осигуряване за 2011 г., № 154-01-33, внесен от Светлана Найденова и група народни представители на 21.03.2011 г. – второ четене.
    При нас е Христина Митрева. Тя винаги е в нашата Комисия.
    Доклад относно второ гласуване на Закона за изменение и допълнение на Закона за бюджета на Държавно обществено осигуряване за 2011 г., № 154-01-33, внесен от Светлана Найденова и група народни представители на 21.03.2011 г., приет на първо гласуване на 30 март 2011 г. проект – второ четене.
    Закон за изменение и допълнение на Закона за бюджета на Държавно обществено осигуряване за 2011 г.
    Работната група подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага за наименованието на закона следната редакция: Закон за допълнение на Закона за бюджета на Държавно обществено осигуряване за 2011 г.
    Ние нищо не изменяме, а допълваме.
    Който е за наименованието в редакцията на Работната група, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    § 1. По вносител.
    Предложение на н.п. Ваня Донева. Работната група подкрепя предложението. Работната група подкрепя по принцип текста на вносителите за § 1 и предлага следната редакция, която отразява на практика предложението на Ваня Донева.
    Има ли други промени в редакцията? Няма.
    Предложението на Ваня Донева е чисто техническо. В текста на § 1, т.3 числото “77” да се промени на “74”.
    Имате ли въпроси и изказвания. Няма.
    Подлагам на гласуване § 1 в редакцията на работната група.
    Който е за, моля да гласува.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Параграфът е приет единодушно.
    Заключителна разпоредба.
    Работната група предлага да се създаде подразделение с наименование “заключителна разпоредба”.
    Който е за, моля да гласува да има заключителни разпоредби.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    § 2. Предложение на н.п. Ваня Донева.
    В текста на § 2 Работната група подкрепя предложението.
    Работната група не подкрепя текста на вносителя за § 2 и предлага следната редакция:
    “§ 2. Законът влиза в сила от 1 април 2011 г.”
    Имате ли изказвания по темата? Няма.
    Който е съгласен с § 2 в окончателния вариант на работната група, моля да гласува за.
    Гласували 16 “за”.
    Против? Няма. Въздържали се? Няма.
    Приема се единодушно.
    С това приехме на второ четене законопроекта за държавното обществено осигуряване.
    АЛИОСМАН ИМАМОВ: Госпожо председател, аз прегледах дневния ред на Парламента, няма нито един от тези законопроекти в дневния ред. Кое наложи днешното извънредно заседание?
    ПРЕДС. МЕНДА СТОЯНОВА: Направихме предложение по правилата г-н Имамов, което пускаме сега. Двата законопроекта, които наложиха днешното заседание – Закона за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица и Законопроекта за изменение на закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване за 2011 г., които колкото се може по-рано трябва да минат, тъй като виждате какви са сроковете, които приехме. Да бъдат точка 1 и точка 2 от програмата в четвъртък, за да спазим нещата по правилата. И се надявам, Народното събрание да го приеме. А другите две точки ги включихме, за да не правим комисия в четвъртък.
    Имам и едно съобщение за вас. В четвъртък няма да имаме комисия. Но утре в 16.30 часа в зала “Изток” в сградата на Народното събрание, съвместно с Комисията по европейски въпроси и контрол на европейските фондове ще има среща дискусия с представители на Световната банка.
    Представители на Световната банка за България ще ни направят презентация на тяхната дейност в България и на това какво ще предложат в бъдеще. Предполагам, че ще бъде интересно, затова моля да има присъствие.
    Благодаря ви.
    Закривам заседанието.

    /Закрито в 14 часа и 45 минути. /


    Стенограф: Силвия Михайлова
    Файлът съдържа 24 085 знака.



    ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА
    ПО БЮДЖЕТ И ФИНАНСИ:

    /Менда Стоянова/
    Форма за търсене
    Ключова дума